Awards by Year

2021-2022

National Appointment:

 Cally Regan #12262

 Sue-Ellen Repeta #12256

 

Yellow Merit Star:

 Paula Knight #7249

 

Eastern Division Patriot Star:

 John DeBisschop III

 James DeBisschop

 Richard Dulac

 Keith Hunt

 Carol Stumbras

 

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

 Katherine Fitzpatrick

 

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 Corey Clukey

 

Region Mentor of the Year:

 Peter Bayer

 

Region Director's Award

 Liz Fenner #12190

 

Region Young Adult Patroller of the Year:

 Luke Wester

 

Stan Ellison Continuing Education Award:

 Luke Wester

Achievement of Senior Alpine Patroller:

 Austin Hochstrate

 Berni Fowler

Service Awards:

10 Years:

 Bryna Avenia

 Greg Bruhin

 Corey Clukey

 Aaron Cohen

 Frank Colangelo

 Jorge Criollo

 Aihong (Jason ) Duan

 Richard Grossman

 Paul McKechnie

 Amy Thole

 Chris Wilkinson

 Louise Wilkinson

15 Years:

 Tim Appleton #11846

 Ellen Calderone

 Sandra Coakley

 Donald Cote

 Darren Gelormino

 Jeffrey Hogan

 Joshua Levin

 David Neuburger

20 Years:

 Jeff August

 Melinda Mingus #12136

 Kenneth Pask

 Chuck Regan

 Josh Regan

 David Schaffer

 Bradford Wankewicz

 Robert Witkewicz

 

25 Years:

 Brian Kiernan

 C. Lantz

 Stanley Sroka

 Joseph (CJ) Varchola

30 Years:

 Paul Alimi

 Lisa DiFrancesco

 Marjorie Thorpe #9934

35 Years:

 Thomas Allen

 Morty Pear

 Paul Schipritt

 Nancy St. Jarre

 Richard Wester

40 Years:

 William Baxter

 Yoshihisa Okamoto

45 Years:

 William Boyens

 Everett (Ron) Fenner #10340

 Paula Knight #7249

 Rick Knight #10304

 Michael Lally

 Birgitta O,Brien

 Jon Sumner

 Mark Vining #11928

50 Years:

 Avis Cherichetti

 Harold Humphrey

 Bruce Smith

55 Years:

 John Lawrence #5849

 Jane Pease #7621

 

83 Years:

 Marven Peck LCA#2021

2020-2021

National Appointment:

 Ken Joyce #12225

Eastern Division Certificate of Appreciation:

 Ken Joyce #12225

 

Eastern Division Patriot Star:

 Amanda Aldred

 John Caoili

 Zachary Deutscher

 Ron Fenner #10340

 Jack Flynn #9932

 Bob Lachman

 Timothy O'Connor

 Ken Post #4875

 Chuck Regan

 Jim Tully

 Rod Weinberg

 

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

 Jim Barry

 

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 David Albano


Region Director's Award:

 John Segretta

Region Certificate of Appreciation:

 Roger Stevenson

 

Patroller's Cross

 Don Ludwig

Service Awards:

10 Years:

 Bobby Ashton

 Zach Aszklar

 Michael Bergin

 Darren Blaszka 

 John Boorjian

 Donald Breakell

 Christopher Cestaro

 Juliet Clarkson

 Tim Collins

 Edmund Earle

 Michael Gajdosik

 Paul Katz

 Patricia Kinzly

 Rebecca Moran-Rubin

 David O'Hara

 Andrew Pease

 

15 Years:

 Mason Behuniak

 Barry Budlong

 Liz Fenner #12190

 Elaine Greider

 Timothy Noonan

 Walter Quast

 Philip Royer

 Jake Thole

 Adam Wilkocki

 

20 Years:

 Matt Behuniak

 Justin Berger

 Michael Chasse

 Rick Coffey

 Craig Hovey

 Don Ludwig

 Victor Martin

 Jim Tully 

 

25 Years:

 Doug Bennett

 Raymond Keough

 Bob Stonehill

 Scott Stoppa

30 Years:

 Harald Bender

 Stuart Conto

 Fred Fritz #10270

 Rob Heyl

 Art Holden #6473

 Ken Joyce #12225

 Andy Rubman

 Deborah Shenton

 

35 Years:

 Jim Barry

 Richard Bellomo

 Bill DiFrancesco

 David Hull

 Marshall Morris

 Everett Newell

 Henry Palach

 Ed Riggs

 

45 Years:

 Marshall Berger

 

50 Years:

 William Ellison

 James O'Connor

55 Years:

 Louis Cherichetti #6893

 Jack Flynn #9932

 Bob Lachman

 Pat Perry

 Ken Post #4875

 Herb Winkler

60 Years:

 Philip Griggs

2019-2020

National Appointment:

 Liz Fenner #12190

Distinguished Service Award

Rick Knight #10304

 

Purple Merit Star:

 Emily Appleton

 Austin Hochstrate

 Rick Knight #10304

 Josh Regan  

Yellow Merit Star:

 Ken Sciuto

 Isaiah Zagorski

Eastern Division Outstanding Large Alpine Patrol Award:

 Mount Southington Ski Patrol

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

 Tim Appleton

 

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 Bill McMinn

 

Region Director's Award

 Don Ludwig

 

Stan Ellison Continuing Education Award:

 Andrew Flint

Achievement of Senior Alpine Patroller:

 Greg Bruhin

 Andrew Flint

 John Henry

Region Certificate of Appreciation:

 Bob Cassello

 Ron Ellison

Service Awards:

10 Years:

 Donald Archibald

 Cody Barba

 Matthew Bennett

 Jessica Criscuolo

 Melissa Dewey

 Adam Eckenroth

 Kevin Forbes

 Richard Formica

 Ryan Heller

 Patrick Humphrey

 Stephen McKelvey

 David Pineau

 Amanda Price

 Zbigniew Prusak

 Jennifer Roy

 Peter Russo

 Jerry Salvio

 John VanHaelen

 Anita Watson

15 Years:

 Kevin Audibert

 Robert Garfield

 Carl Lantz

 Robert McCarthy

 Art Mocabee

 Greg Ruel

 Nina Santini

 Larry Tannenbaum

20 Years:

 Greg Cantwell

 John Debisschop III

 Berni Fowler

 Mark Greco

 Kevin Gurskis

 Patrick Hare

 Jennifer Jalbert

 Cally Regan

 Linda Regan

 David Rodney

 Eric Schmidt

 

 25 Years:

 Ward Gill

 Kelsey Heyl

 Jonathan Olson

 Lee Ouellette

 Bonita Rothmann

 Carol Stumbras

 Glenn Thorpe

30 Years:

 Bob Cassello #10922

 Marianne Daly

 Ron Ellison #10898

35 Years:

 Carol Olson

 James Virgulto

 

40 Years:

 Glenn Brady, MD

 Scott Dawick

 Brian Fall

 Tom Giammatteo

 William Hull

 Pepe Lopez

 Warren Markey

 Tim Ryan

 James Schaffnit

45 Years:

 Suzanne Plona

 Roger Stevenson #10078

50 Years:

 Walter Behuniak #6639

 Karen Crolius #5779

 Louis Guerrera

 Rod Weinberg

55 Years:

  James Fuller

2018-2019

National Appointment:

 Melinda Mingus #12136

 Justin Regan #12125

 Eric Strom #12138

Distinguished Service Award:

 Don Cirkot #6224

 Meritorious Service Award:

 Skip Mudge #11740

 Mark Vining #11928

Blue Merit Star:

 Walt Behuniak

 Jamie Feldman

Yellow Merit Star:

 Ginny VanHaelen

 Daniela Walsh

Patroller's Cross:

 Linda Boyd

Eastern Div. Outstanding Nordic Patroller:

 Melinda Mingus #12136

Eastern Div. Outstanding Small Patrol:

 Powder Ridge

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

 Skip Mudge #11740

 

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 Chuck Boyd #10948

 

Region Director's Award:

 Ron Fenner #10340

 Kenn Kostuk 

 Scott Stoppa

 Mike Smarz

 Ken Joyce

 Randy McKee

 Michael Lapierre

 

Stan Ellison Continuing Education Award:

 James Ellison and 

 Rob Schumann

Achievement of Senior Alpine Patroller:

 Corey Clukey

 Rob Schumann

Region Certificate of Appreciation:

 Bob Cassello

 Ron Ellison

Service Awards:

10 Years:

 Sal Barbieri

 Thomas Bowden

 Jack Clarkson

 Philip Eifert

 Gerry Holland

 Thomas Kim

 Richard Koch

 Robert Martin

 Donald Perrault

 John Rigby

 Mark Semo

 Bill Shenton

 Kyle Soucy

 Greg Wood

15 Years:

 Bart Baxter

 Thomas Brady

 John Cegelka

 Rit Dulac 

 Pam Erling

 Ralph Frank, Jr.

 David Kies

 Linda McMurray

 Mike Mercaldi

 Michael Moore

 Becky Mudge

 Skip Mudge #11740

 James Munson

 Glen Phillips-Griggs

 Justin Regan #12125

20 Years:

 Marie Chasse

 Raymond Chrzastek

 Jill Finch

 Michael Gearinger

 James Houlihan #11696

 Walter Klauber

 Frances MacDonald

 Keith Nappi

 Frank Trifiletti

25 Years: 

 Hanspeter Bayer

 Norman Bird

 Marygale Bouldin

 Chuck Boyd #10948

 Linda Boyd

 Michael Lapierre

 Timothy O'Connor

 Norie Turro

30 Years:

 David Holl

 Alisa Phillips-Griggs

 Richard Sleight

35 Years:

 Leonard Bialick

 Daniel Riccio

 Ken Sciuto

 Mike Smarz

40 Years:

 Jeff Barter #11924

 Ginny Collins

 Tom Kucia

 Randy McKee

 Ron Salonia

45 Years:

 Mary Austin

 Kevin Baigert #8098

 Dave Coakley #6233

 Ralph Green

 Joel Helfer

 Brian Lamont

 Joseph Milardo

50 Years:

 Don Cirkot #6224

 Terrence Moreschi #7051

 Roy Normen

60 Years:

 Charles Warren

70 Years:

 Stephen Warner #4024

2017-2018

Distinguished Service Award:

 Ron Ellison #10898

 Ron Fenner #10340

Meritorious Service Award:

Paula Knight #7249

Tim Appleton #11846

Purple Merit Star:

 Greg Bruhin

 Geoff Goodson

 Sam Nelson

Blue Merit Star:

 Christina Burkert

 Chip Morris

 John Parshley

 Tony Philpin

Yellow Merit Star:

 Tim Appleton #11846

 Peter Bayer

 Liz Fenner

 Denise Holmes

 Rick Knight #10304

 Justin Regan

 Marge Thorpe #9934

 Anita Watson

 

Patroller's Cross:

 Rich O'Connor

 Norm Bird

 

National Certificate of Appreciation:

 Alyssa Anderson

 Linda Hull

Eastern Div. Patroller of the Year:

 Ron Ellison #10898

 

Eastern Div. William J. Gross Memorial First Aid Trophy:

 Peter Bayer

 Denise Holmes

Eastern Div. Young Adult Patroller of the Year:

 Peyton Meissner

 

Eastern Div. Memorial Scholarship:

 Kate Ryan

 

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

 Mark Pahmer

 

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 Nancie Wardrop

 

Region Director's Award:

 Ron Fenner #10340

 

Region Young Adult Patroller of the Year:

 Peyton Meissner

Stan Ellison Continuing Education Award:

 Nancie Wardrop

Achievement of Senior Alpine Patroller:

 Fallon Repeta

 Kate Ryan

Region Certificate of Appreciation:

 Bob Cassello

 Ron Ellison

Service Awards:

10 Years:

 Edward Bernier

 William Cooper

 John Earl

 Heidi Fehrenbach

 Alan Fisch

 Anthony Flamio

 Aaron Franzi

 Mark Guarini

 Steve Nargiso

 Richard O'Connor

 James Reilly

 Christopher Scott

 Eric Talbot

 

15 Years:

 David Albano

 Jean Brechter

 Michael Burr

 Patrick Carr

 Heidi Downs

 James Forcade

 Kenn Kostuk

 Gavin O'Brien

 Dick Ohanesian

 Marvin O'Leary

 Nigel Palmer

 John Parshley

 Stephen Procko

 Matthew Rugens

 

20 Years:

 William Ashe

 Joe Hovious

 Kristen Rafoss

 25 Years:

 Ginny VanHaelen

 Paul Voorhees

 Glenn Zavalko

30 Years:

 Amanda Cannon #11422

 Stan Detwiler

 Burt Mitchell III #9644

35 Years:

 Mark Pahmer

 Greg Stilwell

 Steve Wright #11238

 

40 Years:

 Peggy Anderson

 Sandra Coakley

 Robert Finney

 Cal Smith

 

45 Years:

 Steve Firth

 Larry Hyatt

 Paul Ludanyl

50 Years:

 Dave Carlson

55 Years:

  Alan Levesque #7054

70 Years:

 Jack Vining #9884

2016-2017

National Hall of Fame:

 Paula Knight #7249

 Rick Knight #10304

National Appointment:

 Jeff Barter #11924

 Mark Vining #11928

National Chair's Outstanding Administrative Patroller

Rick Knight #10304

Distinguished Service Award:

 Walt Behuniak #6639

 Larry Hyatt

 Peter Bayer

Gold Merit Star:

 Rick Knight #10304

 

Purple Merit Star:

 Peter Bayer

 Ron Fenner #10340

 Denise Holmes

Blue Merit Star:

 Ron Ellison #10898

 David Hull

 Andrew Lally

 Robert Schumann

Yellow Merit Star:

 Stanley Sroka

 Bradford Wankiewicz

Patroller's Cross:

 Scott Stoppa

 Nancie Wardrop

Eastern Div. Outstanding Alumni Patroller:

 Don Cirkot #6224

Eastern Div. Patroller Achievement Award: 

 Richard Bellomo

 Larry Hyatt

 Ken Joyce

 Michael Lally

 Paul Ludanyl

 Cally Regan

 Daniel Riccio

 Rod Weinberg

 Kevin Wypychoski

Eastern Div. Memorial Scholarship:

 Emily Appleton

Region Hall of Fame:

 Burt Mitchell III #9664

 Rick Knight #10304

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

 Michael LaPierre

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

  Tim Appleton

Region Director's Award

  Mark Vining

Region Young Adult Patroller of the Year:

 Fallon Repeta

Stan Ellison Continuing Education Award:

 Fallon Repeta

Achievement of Senior Alpine Patroller:

 Emily Appleton

 Peter Bayer 

 Joel Meissner

 Tony Philpin

Region Certificate of Appreciation:

 Robert Clark

 Ski Sundown Patrol

Service Awards:

10 Years:

 Tim Appleton #11846

 Ellen Calderone

 Donald Cote

 Richard Dulac III

 Darren Gelormino

 Paul Hastey

 Jeffrey Hogan

 Joshua Levin

 David Neuburger

15 Years:

 Jeff August

 Melinda Mingus

 Kenneth Pask

 Chuck Regan

 Josh Regan

 David Schaffer

 Bradford Wankewicz

 Robert Witkewicz

 

20 Years:

 Brian Kiernan

 Carl Lantz

 Stanley Sroka

 CJ Varchola

25 Years: 

 Paul Alimi

 Lisa DiFrancesco

 Marge Thorpe #9934

30 Years:

 Thomas Allen

 Charles Marshall

 Morty Pear

 Paul Schipritt

 Nancy St. Jarre

35 Years:

 Bill Baxter

 Mark Lawson

 Yoshihisa Okamoto

40 Years:

 William Boyens

 Ron Fenner #10340

 Tom Flynn #7772

 Joan Green

 Paula Knight #7249

 Rick Knight #10304

 Michael Lally

 Birgitta O'Brien #9226

 Jack Sumner

45 Years:

 Avis Cherichetti

 Bruce Smith

50 Years:

 Beverly Dillon

 Nat Florian

 John Lawrence #5849

2015-2016

National Appointment:

 Tim Appleton #11846       Skip Mudge #11740

Distinguished Service Award:

 Morty Pear

 Scott Stoppa

Silver Merit Star:

 Skip Mudge

 

Patroller's Cross:

 Fallon Repeta

 

Eastern Div. Outstanding Instructor

 Skip Mudge #11740

Eastern Div. Patroller Achievement Award:

 Valerie Bruce

 James Fuller

 Philip Griggs

 Kenn Kostuk

 Robert Lachman

 Pat Perry

 Ron Salonia

Eastern Div. Memorial Scholarship:

 Maddie Appleton

Eastern Div. Certificate of Appreciation

 Paula Knight

 

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

 Melinda Mingus

 

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 Justin Regan

 

Region Director's Award:

 Ron Ellison

 

Region Young Adult Patroller of the Year:

 Emily Appleton

 Kate Ryan

Stan Ellison Continuing Education Award:

 Bobby Ashton

Achievement of Certified Patroller:

 Justin Regan Cert #805

 

Achievement of Senior Alpine Patroller:

 Josh Regan

 Sue-Ellen Repeta

  

Achievement of Senior Nordic Patroller:

 Joe Hovious

 Melinda Mingus

Region Certificate of Appreciation:

 Amanda Cannon

 Liz Fenner

 Paula Knight

 Skip Mudge

 Roger Stevenson

 

Service Awards:

10 Years:

 Mason Behuniak

 Virginia Bruce

 Barry Budlong

 Tye Conklin

 Liz Fenner

 Elaine Greider

 Bernard Langkafel

 Sam Nelson

 Timothy Noonan

 Walter Quast 

 Phillip Royer

 Jacob Thole

 

15 Years:

 Matthew Behuniak

 Justin Berger

 Burton Bruce

 Michael Chasse

 Richard Coffey

 Mark Hermann

 Craig Hovey

 Don Ludwig

 Victor Martin

 James Tully

 

20 Years:

 Doug Bennett

 Raymond Keough

 David Ruud

 Bob Stonehill

 Scott Stoppa

 Kevin Wypychoski

25 Years:

 Harald Bender

 Stuart Conto

 Fred Fritz #10270

 Rob Heyl

 Art Holden #6473

 Ken Joyce

 Andy Rubman

 Debbie Shenton

30 Years:

 James Barry

 Richard Bellomo

 Bill DiFrancesco

 David Hull

 Marshall Morris

 Evertt Newell

 Henry Palach

 Ed Riggs

40 Years:

 Marshall Berger

 Melvin Walker

 

45 Years:

 William Ellison

 James O'Connor

50 Years:

 Louis Cherichetti #6893

 John Flynn

 Robert Lachman

 Pat Perry

 Ken Post #4875

55 Years:

 Philip Griggs

2014-2015

National Appointment:

 Jim Houlihan #11696

Purple Merit Star:

 Lee Ouelette

 Justin Regan

Blue Merit Star:

 Ron Fenner #10340

 Shaun Fenner

 Matt Shove

Yellow Merit Star:

 Rick Knight #10304

National Certificate of Appreciation:

 Austin Hochstrate

 Mohawk Mountain Ski Patrol

 Mount Southington Ski Patrol

 Ski Sundown Ski Patrol

Eastern Div. Outstanding Paid Patroller:

  Ron Fenner $10340

Eastern Div. Patroller Achievement Award: 

 Hanspeter Bayer

 William Boyens

 Dave Carlton

 Stuart Deane

 William DiFrancesco

 Rit Dulac

 Ralph Frank Jr

 Ward Gill

 Ralph Green

 Joe Hovious

 C Arthur Lantz, Jr. 

 Don Ludwig

 Randy McKee

 Everett Newell

 Henry Palach

 Mike Smarz

 Greg Stilwell

Burt Mitchell III Region Patroller of the Year:

  Ken Post

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 Liz Fenner

Region Director's Award

 Tim Appleton

Region Young Adult Patroller of the Year:

 Austin Hochstrate

Stan Ellison Continuing Education Award:

  Bobby Ashton

Achievement of Senior Alpine Patroller:

  Jacob Thole

Service Awards:

10 Years:

 Kevin Audibert

 Shaun Fenner

 Robert Garfield

 Carl Lantz

 Robert McCarthy

 Art Mocabee

 Greg Ruel

 Nina Santini

 Matt Shove

 L. Patricia Stanley

 Larry Tannenbaum

15 Years:

 Valerie Bruce

 Greg Cantwell

 John BeBisschop

 Berni Fowler

 Mark Greco

 Kevin Gurskis

 Patrick Hale

 Jennifer O'Leary

 Cally Regan

 Linda Regan

 David Rodney

 Eric Schmidt

 

20 Years:

 Suellen Gearinger

 Ward Gill

 Kelsey Heyl

 Jonathan Olson

 Lee Oullette

 Bonita Rothmann

 Carol Stumbras

 Glenn Thorpe 

 

25 Years: 

 Robert Carroll

 Robert Cassello #10922

 Marianne Daly

 Robert Dupill

 Ronald Ellison #10898

 Allen Gittleman

 Brian Harman

 Edgar Riozzi

 Paul Savino

 Beverly Woodson

30 Years:

 James Lee

 Carol Olsen

 James Virgulto 

35 Years:

 Glenn Brady, MD

 Scott Dawick

 Brian Fall

 Tom Gimammatteo

 William Hull

 Pepe Lopez

 Warren Markey

 Guy Oakes

 Tim Ryan

40 Years:

 Suzanne Plona

 Roger Stevenson #10078

45 Years:

 Walter Behuniak #6639

 Karen Crolius #5779

 Louis Guererra

 Rod Weinberg

50 Years:

 James Fuller

2013-2014

National Young Adult Patroller of the Year

 Maddie Appleton

Gold Merit Star

 Maddie Appleton

Silver Merit Star:

 Rick Knight #10304

 

Purple Merit Star:

 Mike Burr

 Liz Fenner

Yellow Merit Star:

 Rick Knight #10304

 Scott Stoppa

 

Patroller's Cross:

  Burt Mitchell III #9644

 

Eastern Div. Outstanding Patrol Representative:

 Walt Behuniak #6639

Eastern Div. Outstanding Administrative Patroller:

 Rick Knight #10304

Eastern Division Outstanding Young Adult Patroller:

Maddie Appleton

Eastern Div. Patroller Achievement Award:

 Marygale Bouldin

 Beverly Dillon

 James Virgulto

 Brian Harman

 Paul Schipritt

 Norman Bird

 Scott Stoppa

 Morty Pear

 Glenn Thorpe

 William Ellison

 Marie Keeton

 Jeff Barter

 Eric Strom

 William Baxter

 Marshall Morris

 Skip Mudge

 Stanley Detwiler

 James Schaffnit

 CJ Varchola

 Debbie Shenton

 Jonathan Olson

 Jim Houlihan

 Tim Ryan

Region Patroller of the Year:

 Scott Stoppa

 

Dick Gardiner Region Instructor of the Year:

 Berni Fowler

 

Region Director's Award:

 Melinda Mingus

 

Region Young Adult Patroller of the Year:

  Lisa Iwanicki

Stan Ellison Continuing Education Award:

 Jake Barter

Achievement of Senior Alpine Patroller:

 Maddie Appleton

 Paul Katz

  

Achievement of Senior Nordic Patroller:

Michael Lapierre

Service Awards:

10 Years:

 Bart Baxter

 Thomas Brady

 Jack Cegelka

 Rit Dulac

 Pam Erling

 Ralph Frank Jr.

 Beigitte Geyselaers

 David Kies

 Linda McMurray

 Mike Mercaldi

 Mike Moore

 Becky Mudge

 Skip Mudge

 James Munson 

 William Newcomb

 Glen Phillips-Griggs

 Justin Regan

 

15 Years:

 Carolyn Caldwell

 Raymond Chrzastek

 Robert Conklin

 Jill Finch

 Jennifer Flynn

 Michael Gearinger

 Patrick Holland

 James Houlihan

 Marie Keeton

 Walter Klauber

 Frances MacDonald

 Keith Nappi

 Eric Strom

 Frank Trifiletti

20 Years:

 Hanspeter Bayer

 Norman Bird

 Marygale Bouldin

 Chuck Boyd #10948

 Linda Boyd

 Michael Lapierre

 Timothy O'Connor

 Norie Ann Turro

25 Years:

 Douglas Gerard, MD

 David Holl

 Alisa Phillips-Griggs

 Richard Sleight

 Lee Stang

30 Years:

 Leonard Bialick

 Daniel Riccio

 Ken Sciuto

 Mike Smarz

35 Years:

 Jeff Barter

 Ginny Collins

 Thomas Kucia

 Randy McKee

 Ron Salonia

 Michael Woodson

40 Years:

 Mary Austin

 Kevin Baigert

 Dave Coakley #6233

 Ralph Green

 Joel Helfer

 Brian Lamont

 Joseph Milardo

45 Years:

 Don Cirkot #6224

 Terrence Moreschi

 Roy Normen

55 Years:

 Charles Warren

60 Years:

 Stephen Warner

65 Years:

 Conrad Manville #1142

 Josie Whitney #Unknown-Approx 80

75 Years:

 Marvin Peck